• 1401/04/28 - 12:44
  • - تعداد بازدید: 959
  • - تعداد بازدیدکننده: 942
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

مقام جهانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه بندی تایمز تحقق دانشگاه نسل چهارم است

معاون آموزشی وزارت بهداشت، کسب مقام نخست جهان از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایران در شاخص سلامت و رفاه نظام رتبه بندی تایمز را تحقق رسیدن به اهداف دانشگاه نسل چهارم عنوان کرد و گفت: دانشگاه ها باید دردی از مردم برطرف کنند که این دانشگاه محقق به این موفقیت شده است.

3402.mp3 مقام جهانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه بندی تایمز تحقق دانشگاه نسل چهارم است

معاون آموزشی وزارت بهداشت، کسب مقام نخست جهان از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایران در شاخص سلامت و رفاه نظام رتبه بندی تایمز را تحقق رسیدن به اهداف دانشگاه نسل چهارم عنوان کرد و گفت: دانشگاه ها باید دردی از مردم برطرف کنند که این دانشگاه محقق به این موفقیت شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر ابوالفضل باقری فرد در جشن کسب مقام نخست جهان از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران در شاخص سلامت و رفاه نظام رتبه بندی تایمز، گفت: یکی از اهداف اولیه تاسیس دانشگاهها بحث آموزش بود و در مرحله دوم مسئله پژوهش مطرح شده بود ولی در نهایت دو مقوله آموزش و پژوهش برای خلق نوآوری و ثروت ادغام شدند که به دانشگاه های نسل سوم لقب گرفتند.

وی ادامه داد: در فرایندهای بعدی فعالیت دانشگاه ها، به این مهم توجه شد تا دانشگاه بتواند در حوزه پاسخگویی اجتماعی نیز اقدام کند و دردی از جامعه برطرف کند که این دانشگاه ها معروف به دانشگاه های نسل چهارم شدند، که دقیقا کسب مقام نخست جهان از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایران در نظام رتبه بندی تایمز (شاخص سلامت و رفاه) تحقق رسیدن به اهداف دانشگاه نسل چهارم است.

باقری فرد تصریح کرد: دانشگاه ها باید در مسیر برطرف کردن مشکلات جوامع حرکت کنند و کسب این مقام جهانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران افتخار ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه های معتبر دنیا برای خود ماموریت های تعریف کرده اند تا مشکلات جوامع خود را برطرف کنند، ادامه داد: وزارت بهداشت نیز در این زمینه برنامه های خود را بر محور تعالی، عدالت و بهره وری تنظیم و تعریف کرده که یکی از مصادیق آن برطرف کردن مشکلات مردم در نظام سلامت است.

معاون وزیر بهداشت افزود: در سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب به بحث ادغام آموزش در نظام سلامت با محوریت بهداشت و پیشگیری به همراه پاسخگویی اجتماعی تاکید شده است، که دانشگاه علوم پزشکی ایران با کسب این مقام برتر جهان، گامی ارزشمند برای تحقق این سیاست های ابلاغی برداشته است.

باقری فرد گفت: وزارت بهداشت نیز در حال تغییر روش های آموزشی است تا دانش آموختگان پزشکی پس از پایان تحصیلات خود، در زمان ورود به عرصه خدمت، بتوانند با مشکلات مردم آشنا شوند و برای برطرف کردن آن نیز دغدغه داشته و نقش ایفاء کنند.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: کسب این مقام جهانی پایان کار نیست و باید این مقام در حوزه پیشگیری و پاسخگویی حفظ شود و در این زمینه مراکز جامع خدمات سلامت فعال تر شوند.

گفتنی است، سه شنبه بیست و هشتم تیر 1401 در مراسمی با حضور کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایران از لوح مقام نخست جهان دانشگاه علوم پزشکی ایران در نظام رتبه بندی تایمز (شاخص سلامت و رفاه) رونمایی و از برخی دست اندرکاران کسب این مقام جهانی به عنوان نماینده گروه های خود تقدیر شد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 3402
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید