• 1401/03/23 - 10:04
  • - تعداد بازدید: 1912
  • - تعداد بازدیدکننده: 1851
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

مقام نخست دانشگاه علوم پزشکی ایران در جهان افتخاری برای همه ایران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، کسب مقام برتر رتبه بندی تاثیر تایمز ( 2022 Times Impact Rankings)برای این دانشگاه را افتخاری برای همه ایرانیان دانست.

2481.mp3 مقام نخست دانشگاه علوم پزشکی ایران در جهان افتخاری برای همه ایران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، کسب مقام برتر رتبه بندی تاثیر تایمز  ( 2022 Times Impact Rankings)برای این دانشگاه را افتخاری برای همه ایرانیان دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی در یادداشتی به مناسبت کسب مقام نخست جهان از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران براساس نظام رتبه بندی تاثیر تایمز ( 2022 Times Impact Rankings)این افتخار ملی و جهانی را به رهبر معظم انقلاب، وزیر بهداشت، کادر درمان و بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و به خصوص خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران و در نهایت مردم ایران تبریک عرض کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در این یادداشت نوشت:
کسب رتبه نخست جهان از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران براساس نظام رتبه بندی 2022 تایمز، افتخار ملی و جهانی دیگری در تقویم علمی ایرانیان است.
جامی شاعر همه‌چیزدان ایرانی چه خوش سروده است: {ز دانش شود کار گیتی به ساز - ز بی دانشی کار گردد دراز}؛ این بیت مصداق تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سال 1401 است که ایشان دغدغه مند برای رونق پیشرفت ایران و ایرانی از راه رشد علم و دانش بنیان است و چه نیکو که دانشگاه علوم پزشکی ایران، یکی از بانیان این مسیر به اعتبار جهانی شده است.
بی شک ضرب المثل معروف (درخت هر چه پربارتر، افتاده تر) مصداق تلاش و مجاهدت های پزشکان، پرستاران، اساتید و دانشجویان، کادر درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران است که همیشه آرام و بدون هیاهو بیشترین تعداد خدمت در نظام سلامت را براساس پوشش جمعیتی پایتخت ایران ارائه می کنند.
دانشگاه علوم پزشکی ایران در طول چهار سال گذشته، به عنوان نخستین و برترین دانشگاه خاورمیانه در نظام رتبه بندی تایمز بوده و کسب مقام برتر رتبه بندی تاثیر تایمز  ( 2022 Times Impact Rankings)در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، خدمات جامعه محور در شهرستان ها و مناطق روستایی محروم، خدمات رسانی به مهاجرین بدون هیچ تبعیض و تلاش برای ارتقای سطح سواد سلامت جامعه، خدمتی بوده که از راه علم محقق شده است و رباعی زیبای شیخ بهایی (جز علم طلب مکن تو اندر عالم - چیزی که تو را ز غم رهاند، علم است) مصداق آن است.
بی شک دانشگاه علوم پزشکی ایران با حفظ این جایگاه برتری در جهان، باید برای برطرف کردن کم و کاستی ها مبتنی بر نیاز جامعه، تلاش دوچندان کند تا مصداق این بیت نباشد (دعوی مکن که برترم از دیگران به علم - چون کبر کردی از همه دونان فروتری).
کسب مقام برتر در رقابت با 1100 دانشگاه از 106 کشور دنیا نشان از هدف گذاری دانشگاه علوم پزشکی ایران است که سه هدف و شعار معروف دارد: دانشگاه نسل سوم، دانشگاه پاسخگو و تربیت دانش آموخته خلاق.
همکاری جمعی واحدهای مختلف دانشگاه علوم پزشکی ایران برای کسب این دستاورد بزرگ، ستودنی است و با کسب این افتخار ملی و جهانی، تمام تلاش اعضای این دانشگاه برای ارتقای خدمات جامعه محور و پیشرفت علمی در عرصه های ملی و بین المللی با انگیزه دوچندان ادامه خواهد داشت.
پایان مطلب//
 
  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 2481
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید