• 1401/04/01 - 11:44
  • - تعداد بازدید: 1120
  • - تعداد بازدیدکننده: 1092
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.

2680.mp3 همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران از برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ایران  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر حسین کیوانی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت در شهریورماه سال جاری به میزبانی دانشگاه گفت: به منظور شناخت بیشتر فضائل حضرت امام حسین (ع) و ‌تقو‌یت معرفت عاشورایی، در قالب طرح های تحقیقاتی و انجام پژوهش های کتابی و میدانی این همایش بزرگ در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جایگاه امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورایی در کشور برجسته است، گفت: هدف از برگزاری این همایش، افزایش شناخت و معرفت نسبت به فضائل حضرت امام حسین (ع) از زاویه سلامت و با دیدگاه علمی است.

کیوانی با تاکید بر اینکه اعتقاد بر این است این گونه برنامه ها باید در دانشگاه عمق بیابد، افزود: حضرت امام حسین (ع) در دعای عرفه به نکات علمی اشاره داشته است که پرداختن به این نکات برای حل مسائل جامعه امروزی ضروری است.

وی تصریح کرد: در این همایش، فضائل حضرت امام حسین (ع) به صورت علمی  برجسته می شود  که در این زمینه گروه های تحقیقاتی در حوزه روانشناسی روز عاشورا و سخنرانی های ارزشمند امام حسین (ع)، پژوهش های مختلفی انجام دادند که برخی نتایج علمی کسب شده، راهگشای حل مشکلات جامعه امروزی است.

کیوانی، برگزاری این همایش به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان یک مرکز علمی را مایه افتخار دانست و افزود: امیدوارم همه محققان، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان بدون در نظر گرفتن تعصب مذهبی در این همایش معنوی شرکت  و نگرش خود را نسبت به این امام فرزانه عمیق تر کنند.

گفتنی همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت با هدف تقویت معرفت حسینی، شهریور ۱۴۰۱ در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود و مهلت ارسال مقالات تا پایان تیرماه سال جاری است.

پایان مطلب//

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 2680
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید