• 1401/10/01 - 15:12
  • - تعداد بازدید: 287
  • - تعداد بازدیدکننده: 238
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیاده روی قبل از غذا شدت "نفخ" را کاهش می دهد/تاثیر طب سنتی برای قبل و بعد "جراحی چاقی"

یک متخصص طبی ایرانی در پنجمین کنگره جراحی های چاقی و متابولیک در دانشگاه علوم پزشکی ایران به تشریح ارتقای سبک زندگی با پیروی از توصیه های طب سنتی به خصوص برای قبل و بعد از جراحی چاقی پرداخت.

9243.mp3 پیاده روی قبل از غذا شدت "نفخ" را کاهش می دهد/تاثیر طب سنتی برای قبل و بعد "جراحی چاقی"

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، غزاله حیدری راد در کارگاه تاثیرات طب سنتی برای جراحی های چاقی در پنجمین کنگره جراحی های چاقی و متابولیک عنوان کرد: درخصوص کاهش نفخ براساس توصیه طب ایرانی، یکی از اقدامات پرهیز از ریزه خواری است.
وی ادامه داد: یکی از توصیه های رایج بعد از جراحی چاقی، تغذیه مناسب برای تقویت بدن است، ولی باید این مسئله را براساس طب ایرانی در نظر داشت که افراد برای پرهیز از نفخ باید تا لحظه ای که دچار گرسنگی نشدند از مصرف غذا پرهیز کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر انجام منظم ورزش ادامه داد: پیاده روی قبل از مصرف غذا در کاهش نفخ تاثیر مثبتی دارد.
این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: یکی از تاکیدات طب ایرانی، پرهیز از خوابیدن در طول روز به خصوص در فصل سرما است.
حیدری راد در خصوص مصرف گیاهان دارویی برای کاهش نفخ عنوان کرد: این گیاهان شامل زیره، زنیان، آویشن، سیاه دانه، زنجبیل، نعناع، پونه، انیسون، شوید و رازیانه هستند، همچنین محصولات فرآورده شده این گیاهان نیز در بازار دارویی کشور موجود است.
گفتنی است، پنجمین کنگره جراحی های چاقی و متابولیک از تاریخ 30 آذر در مرکز بین المللی همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرده است و تا روز 2 دی ماه با برگزاری نمایشگاه تجهیزات در این حوزه و اجرای کارگاه های تخصصی ادامه دارد.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 9243
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
علی رمضانپور
خبرنگار:

علی رمضانپور

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید