• 1401/06/12 - 08:37
  • - تعداد بازدید: 292
  • - تعداد بازدیدکننده: 289
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیام تبریک وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز بهورز

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با صدور پیامی به مناسبت روز بهورز، ضمن تبریک این روز و آرزوی بهره مندی هر چه بیشتر از این سرمایه های گرانقدر در اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت نوشت: «روایت پیشگیری بهورزان از رنج و بیماری انسان ها، روایتی است که طعم شیرین لبخند رضایت و امنیت را بر لب ها می نشاند و مجاهدت پرافتخارشان در برافراشتن پرچم بلند محرومیت زدایی، عدالت ورزی در سلامت و اولویت بخشی پیشگیری بر درمان، هر دیده بیدار و وجدان آگاهی را به تحسین و قدردانی وا می دارد».

4859.mp3 پیام تبریک وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت روز بهورز

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از وبدا ، متن  کامل پیام دکتر بهرام عین اللهی به این شرح است: 

 
 
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
از روستاهای کویری تا آبادی‌های کوهستانی،  از شرجی جنوب تا دورافتاده‌ترین مناطق قابل تصور در زیر سایه‌ بال‌های فرشتگانی است که با کمترین توقع به تامین سلامت مردم  همت می ورزند و از عمر و توان خود برای بهداشت و بهروزی هموطنان عزیزمان مایه می گذارند.  
بهورزان، مجاهدان  فداکار خط مقدم جبهه بهداشت و سلامتند که با همت ستودنی آنان در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، پیشرفت‌ های چشمگیری در عرصه سلامت کشور حاصل شده و  دستاوردهای ارزنده ای همچون کاهش مرگ و میر کودکان، کاهش مرگ و میر مادران، پوشش کامل واکسیناسیون و بهبود  دسترسی مردم  به خدمات بهداشتی و درمان تحقق یافته است.
 
بهورزان به دلیل بومی بودن و برخورداری از ظرفیت اعتماد آفرینی و  پذیرش از سوی مردم، مؤثرترین نقش را در اصلاح سبک زندگی و ارتقای سواد سلامت جامعه ایفا کرده و در آموزش بهداشت، پیشگیری و مراقبت از بیماری‌ها، بهداشت خانواده،  مدارس و بهداشت محیط خدمات شایانی به  سلامت اقشار و گروه های سنی گوناگون ارائه نموده اند.
بهورزان نماد بارز شعار  تقدم پیشگیری بر درمانند و  نظام مراقبت های اولیه بهداشتی و  توفیقات آن در ایران اسلامی بدون نام بلند « بهورز» در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست، چنان که در حماسه مهار کرونا، جایگاه و نقش این همکاران  عزیز و خدمات بی بدیل ایشان بار دیگر بر این حقیقت صحه گذاشت.
 
بهورزان، راویان خاموش مرارت ها  و از خودگذشتگی ها در  مسیر ارتقاء سلامت و نشاط  مردم برای تحقق پیشرفت در ایرانی آباد و سرشار از عدالتند. روایت پیشگیری بهورزان  از رنج و بیماری انسان ها، روایتی است که طعم شیرین لبخند رضایت و امنیت را بر لب ها می نشاند و  مجاهدت پرافتخارشان در برافراشتن پرچم بلند محرومیت زدایی، عدالت ورزی در سلامت  و اولویت بخشی پیشگیری بر درمان هر دیده بیدار و وجدان آگاهی را به تحسین و قدردانی وا می دارد.
 آنچنان که امروز می توان گفت بهورزی، الگویی بی‌نظیر از  خدمت رسانی مردمی، نیاز محور و کارآمد  در وسعتی پهناور و متنوع از جغرافیای کشور برای تضمین حق سلامت مردم است؛ الگویی که  در  سراسر جهان به عنوان  یکی از  پویا ترین و مؤثرترین نظام های پیشگیری و پاسخگویی سلامت شناخته شده است. همچنان که بخش بزرگی از توفیقات به دست آمده در مدیریت کرونا و کاهش آمار ابتلائات و جانباختگان این بیماری  در ایران  اسلامی نیز  حاصل مجاهدت و هدایت بهورزان مؤمن و خدوم و نتیجه باور و اعتما‌دی است که هموطنان عزیز  به  ایمان، دانش، تجربه و مهارت های آنان ورزیدند.
 
دوازدهم شهریورماه،  روز  بهورز را  بزرگ و‌ گرامی می‌داریم و با تبریک این روز عزیز به یکایک بهورزان خدوم و پرتلاش کشور و با امید به بهره مندی هر چه بیشتر از  این سرمایه های گرانقدر  در  اجرای طرح عدالت و تعالی سلامت ، توفیق و سلامتی این همکاران ارجمند  را از خداوند متعال خواستاریم.
 
 بهرام عین اللهی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
پایان مطلب//
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4859
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید