• 1401/06/01 - 15:14
  • - تعداد بازدید: 500
  • - تعداد بازدیدکننده: 491
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

پیام مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت روز پزشک و روز کارمند

4443.mp3 پیام مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت روز پزشک و روز کارمند
حجت الاسلام والمسلمین دکتر عیسوی، پیامی را به مناسبت روز پزشک و روز کارمند صادر کرد.
 به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایران، متن پیام به شرح زیر است:
باسمه تعالی
 
از امیرمؤمنان (علیه السلام) روایت شـده،  بالعافیة توجد لذة الحیاة؛ لذت زندگی با عافیت‌ و سلامت‌ به دست می‌آید.
از دیرباز نقش و جایگاه پزشکی و نظام سلامت در بالندگی جامعه تمدن ساز ایران نقشی برجسته و ماندگار بوده است، بروز و ظهور حکیمان بزرگ که در طول قرن ها هنوز مایه افتخار و شایسته تکریم¬اند مؤید این گفتار است. امروز نیز به برکت مجاهدت و سختکوشی فعالان این عرصه، ایران عزیز به لحاظ غنای علمی، مهارت عملی و گستردگی خدمات از جایگاه بالایی در نظام های سلامت دنیا برخوردار است.
به نظر می¬رسد در شرایط پیچیده انسانی امروز ضرورت دارد جهشی در نمایش توانمندی و برخورداری مادی و معنوی و فکری نظام سلامت کشور صورت گیرد و ضمن کوشش مستمر برای درنوردیدن مرزهای دانش، جنبه های اخلاقی و ایمانی و معنوی والاتری را در معرض عرضه و رقابت انسانی این عرصه قرار دهد چرا که به باور اندیشمندان و حکمای بزرگ جهان، دین و اخلاق دینی، روح دانش و از جمله روح دانش پزشکی است و دانش پزشکی ایران از قدیم الایام واجد این صفات شایسته و مناقب بایسته بوده است در سالیان اخیر مواجهه و مقابله مؤمنانه مدافعان سلامت کشور با بحران جهانی کرونا بار دیگر این عظمت و همت را در برابر چشم ها و دلها قرار داد. اینها همه و همه نتیجه فکر و باور و دانش و تجربه ای است که ذخیره فرهنگی و تمدنی ایران اسلامی را نمایان تر می کند، تمدنی که الگوهای قابل اتکایی از حکمت و فلسفه و طب را به جهانیان معرفی کرده است.
روشن است که سلامت و امنیت دو کالای گرانبها برای هر جامعه ای است و امروز مدافعان و ملازمان و مجاهدان این عرصه ها با وجود مشکلاتی که وجود دارد زمینه را برای پیشرفت و اعتلای کشورمان فراهم نموده اند لذا قابل تصریح است که هر گونه حمایت مادی و معنوی از این جهادگران، سرمایه گذاری زودبازدهی است که خیر و منفعت فراوان آن متوجه همه آحاد خواهد شد.
و اما دانشگاه علوم پزشکی ایران که برخوردار از سرمایه های عظیم نیروی انسانی برجسته از پزشکان و داروسازان و پرستاران و دارندگان سایر تخصص ها و رشته های مرتبط است از مراکز ملی و زیرساختی بزرگ کشور است که سهم قابل توجهی از آموزش و تربیت و خدمات نظام سلامت جامعه را بر عهده دارد و در این افتخارات بین المللی نیز کسب نموده است. 
اینجانب ضمن تکریم و تجلیل و تبریک روز پزشک و روز کارمند به خانواده بزرگ این دانشگاه، از خداوند متعال برای این عزیزان و نیز برای آحاد مردم کشورمان طلب سلامتی و عافیت دارم و امیدوارم نور امید همواره در دلهای ما زنده و تابنده تر از همیشه باشد. 
 
دکتر محمود عیسوی
مسئول نهاد دانشگاه
یکم شهریور 
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4443
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید