• 1401/10/11 - 08:32
  • - تعداد بازدید: 186
  • - تعداد بازدیدکننده: 183
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

پیک جدید کرونا در کشور آغاز شده است/تغییر علائم کرونا

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه سه سویه جدید کرونا به نام‌های BQ1 و XBB وBA2 در بیماران اخیر مشاهده شده است، گفت: پیک جدید کرونا در کشور آغاز شده است.

9561.mp3 پیک جدید کرونا در کشور آغاز شده است/تغییر علائم کرونا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران به نقل از وبدا، دکتر حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگوی ویژه خبری امشب 11دی ماه  اظهار داشت: همکاران ما در وزارت بهداشت از چهارشنبه شب دو سویه جدید دیگر در بین بیماران مشکوک به کووید۱۹ تشخیص دادند بنابراین تعداد سویه های جدید کرونا در کشور به سه سویه BQ1 و XBB وBA2 افزایش یافته است.

وی افزود: وقتی ما سرعت غلبه سویه BA5 را در اروپا را رصد می‌کنیم، می بینیم که با شیوع سویه BQ1 سرعت انتقال این بیماری افزایش یافته است و کشورهایی همچون فرانسه و آلمان به سرعت درگیر شدند.

 دکتر فرشیدی با تاکید بر اینکه قدرت انتقال XBB پنج برابر بیشتر از دلتا است، گفت: باید به سرعت، مرزها رصد شده و بیماران مشکوک شناسایی شود.

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هشدار داد که با توجه به اینکه از زمان آخرین تزریق واکسن عمومی کرونا زمان زیادی گذشته و جمعیت قابل توجهی از مردم کشورمان نیز دز سوم و چهارم کرونا را تزریق کرده اند ظرف یک الی یک و نیم آینده دچار پیک جدید کرونا خواهیم شد.

 دکتر فرشیدی در عین حال تاکید کرد که از امروز پیک جدید کرونا در کشور آغاز شده است و ما از همه بیمارستان ‌ها و کادر درمان  خواسته‌ایم که آماده باش باشند چرا که طی  ۴ تا ۶ هفته آینده  پیک به اوج خود می‌رسد.

 وی خاطر نشان کرد: علائم سویه های جدید کرونا به ویژه در سویه XBB از حالت کلاسیک تب و سرفه به سمت علائمی همچون درگیری های گوارشی، خستگی و سردرد تغییر کرده است.

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت میزان بستری در سویه های جدید کرونا به همان مقداری است که در سویه امیکرون وجود داشت اما هرچه تعداد بیماران بیشتر باشد درصد بستری نیز افزایش می یابد.

پایان مطلب//

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 9561
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار:

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید