• 1401/06/13 - 15:30
  • - تعداد بازدید: 567
  • - تعداد بازدیدکننده: 560
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه توسعه پایدار در دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکیل می شود

کارگاه توسعه پایدار با هدف ادغام برنامه های استراتژیک منطقه ای و ارتقای مشارکت بین بخشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

4967.mp3 کارگاه توسعه پایدار در دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکیل می شود
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛  دکتر مریم السادات هاشمی پور-رئیس اداره توسعه پایدار دانشگاه علوم پزشکی ایران در جلسه هم اندیشی شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه از برگزاری کارگاه توسعه پایدار با هدف  ادغام برنامه های استراتژیک منطقه ای، افزایش مشارکت جمعی و تبیین فعالیتهای دانشگاه در این حوزه خبر داد. 
دکترهاشمی پور جایگاه برتر دانشگاه علوم پزشکی ایران در رتبه بندی تایمز در زمینه شاخص های توسعه پایدار را از دستاوردهای برگزاری کارگاه های علمی و اقدامات مؤثر کارکنان و اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه دانست و گفت: این کارگاه با حضور مدرسین کشوری و با ارائه آخرین اطلاعات و شاخص های بین المللی و منطقه ای در مهرماه سال جاری از سوی  دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه برگزار
می شود.  
 
کارگاه توسعه پایدار؛ یک برنامه استراتژیک ملی است 
 
در ادامه نشست دکتر فخرالسادات امامی- استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی ایران  به نقش مراکز بهداشتی در حوزه سلامت و تقویت مشارکت بین بخشی پرداخت و بیان کرد: انسان سالم، محور توسعه است و نقش نظام سلامت در توسعه پایدار 25 درصد است در نتیجه بایدسایر نهادهای مردمی در این راستا مشارکت داشته باشند. 
وی گفت: برگزاری کارگاه توسعه پایدار به عنوان یک برنامه استراتژیک ملی در سطوح مختلف مطرح است،  بنابراین باید با شفاف سازی نقاط مشترک بین بخشی و رفع سدهای نگرشی کمک شود تا برنامه ریزان نظام سلامت، سیاست گذاری مناسبی  داشته باشند. 
امامی تصریح کرد: نقش فعالان حوزه بهداشت،  ترجمان دانش اجتماعی شدن سلامت برای جلب مشارکت های بین بخشی است،  در واقع مسیر تکامل نظام سلامت نیازمند همکاری های جمعی است.
وی،  توسعه پایدار  را به عنوان تاثیرپذیر ترین بخش در تامین سلامت دانست و افزود:  نمایندگان شبکه های بهداشت و درمان با طرح چالش ها و مسائل در سطح مراکز ، انتقال دهنده و پیام آور سلامت  باشند و با تقویت تفکر ماتریسی و ایفای نقش راهبری در ارتقاء تعاملات بین بخشی و انجام کار تیمی تلاش کنند.
پایان مطلب//
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4967
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید