• 1401/03/09 - 14:39
  • - تعداد بازدید: 1330
  • - تعداد بازدیدکننده: 1303
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در دیدار سفیر نیکاراگوئه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح شد:

گسترش همکاری های دو جانبه آموزشی و پزشکی ایران و نیکاراگوئه

در دیدار سفیر نیکاراگوئه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران مطرح شد:

1305.mp3 گسترش همکاری های دو جانبه آموزشی و پزشکی ایران و نیکاراگوئه

سفیر نیکاراگوئه در دیدار با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایران بر گسترش همکاری های دو جانبه آموزشی و پزشکی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه: ایساک لنین برآوو؛ سفیر نیکاراگوئه دوشنبه نهم خرداد 1401 در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به نگاه ویژه رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران برای تقویت حضور ایران در منطقه آمریکای لاتین، اظهار کرد: ما به دنبال گسترش همکاری های دو جانبه آموزشی، پزشکی و تحصیل دانشجویان کشورمان در ایران هستیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از ایجاد ارتباط مستقیم بین سفارت نیکاراگوئه و دانشگاه علوم پزشکی ایران، یادآور شد: در سال های گذشته روابط دو کشور نه تنها فقط به روابط سیاسی محدود نشده بلکه با توافقاتی که بین روسای جمهور دو کشور انجام گرفت، همکاری ها در حوزه های مختلف گسترش پیدا کرده است.

سفیر نیکاراگوئه با بیان اینکه این دیدار، فرصت بسیار مناسبی برای اولین همکاری مشترک پزشکی و دانشگاهی بین دو کشور است. افزود: هم اکنون بعد از تحریم ها و فشارهای ایالات متحده، ایران توانسته در زمینه پزشکی، تولید تجهیزات، کسب علم و تربیت متخصصان به پیشرفت بسیار قابل توجهی رسیده و باعث خرسندی  است که دانشجویان کشور ما علم پزشکی را از ایرانیان بیاموزند.

وی خاطرنشان کرد: در کشور نیگاراگوئه دو دانشگاه علوم پزشکی بزرگ دولتی وجود دارد و این باعث افتخار ما است که بتوانیم از ظرفیت اساتید ایرانی و تجربیات آنها در زمینه آموزش پزشکی و حتی انجام برخی جراحی ها بهره مند شویم.

ایساک لنین برآوو در بخشی دیگر از صحبت های خود به همکاری های مشترک با گروه دارویی برکت اشاره کرد و افزود: می توان از روابط تضمین شده نیکاراگوئه و شرکت دارویی برکت به عنوان یک فرصت مناسب برای تعامل بیشتر با دانشگاه علوم پزشکی ایران استفاده کرد.

در ادامه این دیدار دکتر عبدالرضا پازوکی ضمن معرفی دانشگاه علوم پزشکی ایران  به عنوان یک دانشگاه سرآمد  در کشور و منطقه اظهار کرد: با توجه به دریافت تائیدیه های معتبر از فدراسیون های پزشکی جهانی و وجود زیرساخت های مناسب برای تولید تجهیزات پزشکی؛ دانشگاه علوم پزشکی ایران این آمادگی را دارد در این شرایط تحریم ها و تحمیل هزینه های سنگین درمان و سلامت، با کشور نیکاراگوئه در راستای سرمایه گذاری و تولید تجهیزات پزشکی و داروهای پیشرفته و همچنین ایجاد بازار مناسب و با استفاده از نیروهای کارآزموده ایرانی همکاری مشترک داشته باشد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران با توجه به دارا بودن بسته های آموزشی در سطوح مختلف رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت، مامایی و پرستاری و توانبخشی می تواند این دوره ها را با حضور اساتید ایرانی و به صورت مجازی برای دانشجویان نیکاراگوئه برگزار کند.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 1305
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
بتول جعفری
خبرنگار:

بتول جعفری

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید