• 1401/06/07 - 12:17
  • - تعداد بازدید: 183
  • - تعداد بازدیدکننده: 182
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران:

پزشکان تجربیات سفر اربعین را به اشتراک بگذارند

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران در افتتاحیه اولین همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت گفت: پزشکان حاضر در راهپیمایی اربعین تجربیات سفر خود را به اشتراک بگذارند.

4697.mp3 پزشکان تجربیات سفر اربعین را به اشتراک بگذارند

رییس  دانشگاه علوم پزشکی ایران در افتتاحیه اولین همایش بین المللی امام حسین (ع) و سلامت گفت: پزشکان حاضر در راهپیمایی اربعین تجربیات سفر خود را به اشتراک بگذارند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عبدالرضا پازوکی با اشاره به مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها، گفت: در دانشگاه‌های نسل نو صرفاً بحث آموزش، تحقیق و تولید محصول نیست بلکه دانشگاه ها موظف هستند، برای حل مشکلات جامعه به دنبال راه حل باشند.

وی با بیان اینکه شایسته نیست دانشجویی فارغ‌التحصیل شود و از مشکلات جامعه خبر نداشته باشد، افزود: درس‌آموخته‌هایی متعددی را می‌توانیم از حماسۀ حسینی داشته باشیم؛ یک بخش از آن، فرمایشات خود اباعبدالله علیه‌السلام و بخش دیگر آن، حرکت‌هایی است که به دنبال قیام حضرت شکل گرفت.

پازوکی اظهار کرد: می‌توان اذعان کرد امام بار انبیاء و رسولان را برداشت تا بشر آسوده‌تر مسیر تکامل و رشد و نیز حرکت به‌سوی تمدن الهی را ادامه دهد؛ این تمدن، همان وعدۀ الهی مبنی بر پیروزی حق بر باطل و نیز استقرار حکومت حقۀ اهل بیت علیهم‌السلام در سرتاسر دنیاست و ما بارقه‌های آن را در قالب حرکت اربعین شاهدیم؛ این حرکت‌های خدایی، به واسطۀ حماسۀ حسینی رقم خورد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تأکید بر ضرورت مطالعات بالینی دربارۀ ماجرای اربعین حسینی گفت: سال به سال مراسم اربعین پربارتر برگزار می‌شود؛ لذا ضرورت دارد اساتید و پزشکان ما فعال‌تر شوند و تجربیاتی را که در این مراسم از لحاظ بهداشتی و درمانی  کسب کردند و خواهند کرد، با سایر پزشکان به اشتراک بگذارند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین، بک رویداد جهانی است، خاطرنشان کرد: دربارۀ اینکه مدیریت این خدمات بهداشتی و درمانی چگونه باید در این طیف وسیع ارائه شود، لازم است دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان متولیان حوزۀ سلامت ورود داشته باشند.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4697
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
حسین دزفولی
خبرنگار:

حسین دزفولی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید