• 1401/11/05 - 03:11
  • - تعداد بازدید: 442
  • - تعداد بازدیدکننده: 434
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در پنجمین کنگره بین المللی زنان، زایمان و اندومتریوز عنوان شد:

طرح روش های جدید و تکنیک های نوین جراحی بیماری های زنان

پنجمین کنگره بین المللی زنان، زایمان و اندومتریوز با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد.

10706.mp3 طرح روش های جدید و تکنیک های نوین جراحی بیماری های زنان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر ابوالفضل مهدیزاده؛ رئیس پنجمین کنگره بین المللی زنان، زایمان و اندومتریوز در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: انجمن جراحی های کم تهاجمی زنان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایران، پنجمین کنگره بین المللی زنان، زایمان و اندومتریوز را در مرکز بین المللی همایش های رازی برگزار کرده که تا روز جمعه 7 بهمن 1401 ادامه دارد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: با توجه به پیشرفت های پرشتاب حوزه علوم پزشکی و کشف روش های نوین پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های رشته زنان، برگزاری کنگره های علمی ضروری است و کنگره امسال هم با هدف تبادل و اعتلای علم و دانش و تکنیک های جدید در زمینه بیماری های زنان به ویژه اندومتریوز برگزار شده است.

رئیس بخش زنان و مامایی بیمارستان حضرت رسول (ص) گفت: در پنجمین کنگره بین المللی زنان، زایمان و اندومتریوز، اساتید برجسته گروه زنان و زایمان از داخل و خارج کشور حضور دارند و 150 سخنران در قالب 13 پنل تخصصی در زمینه اندومتریوز، سرطان های زنان، جوانی جمعیت ، بحث مامایی و بیماری های خطرناک دوران بارداری به بحث و تبادل نظر می پردازند.

رئیس پنجمین کنگره بین المللی زنان، زایمان و اندومتریوز با اشاره به استقبال هزار و 100 نفر شرکت کننده در روز اول کنگره، تصریح کرد: تمام سعی ما این است تا با برگزاری این کنگره ها به حفظ و ارتقای سلامت بانوان کمک شود ودر این راستا هم برنامه های آموزشی و اطلاع رسانی در زمینه بیماری های زنان را با همکاری سازمان های ذیربط پیگیری می کنیم.

10 درصد بانوان مبتلا به بیماری اندومتریوز

مدیر دوره فلوشیب لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مورد شیوع بیماری اندمتریوز در زنان عنوان کرد: حدود10 درصد از خانم ها در دوران جوانی به بیماری اندومتریوز مبتلا می شوند و در ایران هم حدود دو و نیم تا 3 میلیون نفر از بانوان مبتلا به این بیماری هستند.

وی افزود: متاسفانه بیماری اندومتریوز به دلایل ژنتیکی و عوامل مخرب محیطی، سموم شیمیایی و مصرف بی رویه از ظروف پلاستیکی افزایش یافته است که البته تشخیص زود رس می تواند ازعوارض جدی این بیماری پیشگیری کند.

دکتر مهدیزاده با بیان این مطلب که خوشبختانه درهمه شهرهای کشور، متخصصان گروه زنان وجود دارند، افزود: با توجه به شیوع بیماری های زنان، بانوان ایرانی باید به حفظ سلامتی خود توجه داشته باشند و بررسی های دوره ای و تست های غربالگری را انجام دهند.

در پایان ، وی از توسعه برنامه های آموزشی، پژوهشی و اجتماعی مرتبط با بیماری های زنان برای عموم جامعه خبر داد و افزود: دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت برای متخصصان گروه زنان و زایمان در 10 شهر کشور به صورت مستمر ارائه می شود.

 گفتنی است مراسم بزرگداشت و تجلیل از زحمات دکترعبدالرسول اکبریان؛ استاد پیشکسوت زنان دانشگاه علوم پزشکی ایران و رئیس پیشین چندین دوره کنگره زنان و زایمان همزمان با برنامه افتتاحیه پنجمین کنگره بین المللی زنان، زایمان و اندومتریوز برگزار شد.

 پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 10706
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید