• 1401/07/12 - 09:52
  • - تعداد بازدید: 937
  • - تعداد بازدیدکننده: 911
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ارتقا سطح کیفی زندگی سالخوردگان نیاز به تقویت زیرساخت ها دارد/ اهمیت سبک زندگی سالم در سنین سالخوردگی

متخصص طب سالمندی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اهمیت اهمیت سبک زندگی سالم در سنین سالخوردگی، گفت: ارتقا سطح کیفی زندگی سالخوردگان نیاز به تقویت زیرساخت ها دارد.

5867.mp3 ارتقا سطح کیفی زندگی سالخوردگان نیاز به تقویت زیرساخت ها دارد/ اهمیت سبک زندگی سالم در سنین سالخوردگی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر مریم نیک صولت- متخصص طب سالمندی دانشگاه علوم پزشکی ایران به مناسبت روز جهانی سالمندان بیان کرد: طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت، عبوراز سن 60 سالگی به عنوان سن سالمندی تلقی می شود و جمعیت کشور ایران همگام با جمعیت جهانی به سمت سالمندی پیش می رود.

وی گفت: طبق آمار نفوس مسکن در سال 1395، جمعیت سالمندی ایران حدود 10 درصد بوده که در طی بیست سال آینده به 20 درصد می رسد و این نشان دهنده رشد جمعیت سالمندی در کشور است.

نیک صولت با بیان این نکته که زیر ساخت های لازم برای جمعیت سالمندی در کشور وجود ندارد، افزود: باید بستر و محیط مناسب برای ارتقاء سطح کیفی زندگی افراد فراهم و به نیازهای سالمندان بیشتر توجه شود.

متخصص طب سالمندی دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: با افزایش سن، یک سری تغییرات فیزیولوژیک در بدن به وجود می آید و سالمندان دچار بیماری های مزمن و سندروم های مختلف همانند بی اختیاری ادرار، سقوط و شکستگی و اختلالات حافظه می شوند.

وی تصریح کرد:  تمام تلاش ما این است تا علاوه بر افزایش طول عمر سالمندان، سطح کیفی زندگی آنها تقویت و بیماری های مزمن آنها کنترل شود تا بتوانند نقش اجتماعی خود را ایفاء کنند.

نیک صولت در پایان بر حمایت بیشتر سازمان های بیمه گر از قشر سالمندان تاکید کرد و افزود: برای سپری کردن دوره سالمندی خوب باید به انتخاب سبک زندگی سالم، عادات غذایی مناسب، ورزش کردن، غربالگری و بررسی بیماری ها توجه شود.

پایان مطلب//

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار,اخبار قرارگاه سلامت و جوانی
  • کد خبر : 5867
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید