• 1401/06/26 - 08:15
  • - تعداد بازدید: 341
  • - تعداد بازدیدکننده: 335
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سلامت روان در کنار سلامت جسم:

آموزش و مشاوره به زائران در غرفه های روانشناسی موکب حضرت رقیه انجام می شود

غرفه های روانشناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران مستقر در موکب حضرت رقیه (س) کربلا به مراجعه کنندگان که دچار مشکلات روحی شدند، آموزش های لازم را ارائه می دهند.

5345.mp3 آموزش و مشاوره به زائران در غرفه های روانشناسی موکب حضرت رقیه انجام می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ سید حسین حیدری- دکتری روانشناسی و مسئول غرفه های روانشناسی موکب حضرت رقیه (س) کربلا  اظهار کرد: همان طور که سلامت جسم مهم است، سلامت روان هم دارای اهمیت بوده و باید به آنها توجه شود.

حیدری بیان کرد: به همت دانشگاه علوم پزشکی ایران چهار غرفه روانشناسی در موکب حضرت رقیه (س) کربلا ایجاد شده که با حضور حداقل 15 متخصص روزانه به 150 مراجعه کننده، آموزش های لازم را در زمینه های مختلف روانشناسی بالینی ارائه می دهند.

وی با اشاره به اهمیت سلامت روان، افزود: مشاوره ها در زمینه ازدواج، مهارت های همسر داری و فرزند پروری، اختلالات روحی و مشکلات کودک و نوجوان انجام می شود.

حیدری تصریح کرد: در این غرفه ها، به افرادی که دچار مشکلات روحی قرار گرفتند، مشاوره داده می شود البته قابل ذکر است برای مشاوره های تخصصی با ایجاد انگیزه،  افراد را تشویق می کنند تا بعد از بازگشت، درمان خود را پیگیری کنند.

مسئول غرفه های روانشناسی موکب حضرت رقیه(س) با تاکید بر حفظ سلامت روح، افزود: حوزه روانشناسی کمک کننده است و در  ترک عادت های بد و تقویت ویژگی مثبت در افراد موثر است.

حیدری با بیان این مطلب که مشاوره در موکب با مشاوره روانشناختی متفاوت است،  افزود: در این غرفه ها علاوه بر راهنمایی و آموزش، لیست مشاوران تخصصی، کتاب های مفید در ابن حوزه و کانال های معتبر روانشناسی به افراذ معرفی می شود.

وی عنوان کرد: زیارت ائمه اطهار به ویژه سید الشهدا باعث آرامش روح  می شود و مشکلات روان از جمله غم و اندوه، افسردگی و اضطراب را برطرف می کند.

حیدری یاد آور شد: در روانشناسی امروز،  رویکردهای معنوی و گرایش به معنویت تقویت شده است،  در نتیجه علاوه بر توجه به حوزه سلامت جسم باید زمینه ارتقاء سلامت روان افراد نیز فراهم شود.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 5345
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید