• 1401/10/13 - 09:54
  • - تعداد بازدید: 217
  • - تعداد بازدیدکننده: 212
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت مطرح کرد:

ارائه 840 محصول فناورانه در هفتمین فن بازار ملی سلامت

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از ارائه 840 محصول فناورانه در هفتمین فن بازار ملی سلامت خبر داد.

9697.mp3 ارائه 840 محصول فناورانه در هفتمین فن بازار ملی سلامت

دکتر حمید رضا بنفشه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهارکرد: هدف از برگزاری هفتمین فن بازار ملی سلامت، ارائه محصولات فناورانه و عرضه دستاوردهای حوزه پژوهش و فناوری است.

وی با بیان این مطلب که 840 محصول فناورانه سلامت محور با تلاش دانشگاه های علوم پزشکی کشور و نهادهای فعال در هفتمین فن بازار ملی سلامت ارائه شده است، افزود: در این رویداد، 78غرفه در زمینه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، کیت های تشخیصی و شبیه سازهای پزشکی برپا بود.

دکتر بنفشه گفت: در کنار نمایشگاه، نشست همتایابی تجاری با حضور نمایندگان صندوق های پژوهش و فناوری، سازمان های سرمایه گذار و کارفرما، فناوران و تولید کنندگان محصولات دانش بنیان برگزار و 3 قرارداد سرمایه گذاری برای پنج محصول در حوزه تولید دارو، تجهیزات پزشکی وغذاهای فرا سودمند (غذاهای غنی شده برای درمان بیماری ها) منعقد شدند.

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری مسابقه دانشجویی در هفتمین رویداد فن بازار ملی سلامت، بیان کرد: نشست هم اندیشی معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور رئیس سازمان غذا و دارو به منظور رفع موانع مجوزهای تولید محصولات دانش بنیان دراین رویداد برگزار شد.

وی ترویج و آموزش فرهنگ کارآفرینی و فناوری را از دیگر اهداف این فن بازار معرفی کرد و افزود: در این برنامه، سه پنل تخصصی با موضوع فناوری های نوین پزشکی، مالکیت فکری در حوزه سلامت و حکمرانی موثر در حوزه فناوری های سلامت با هدف رفع موانع توسعه فناوری ارائه شد.

 به گفته وی، اقتدار و مرجعیت علمی، مبارزه با تحریم ها و صرفه جویی ارزی و اقتصادی از مزایای توسعه  فناوری و حمایت از تولید محصولات سلامت محور است.

در پایان، سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اعلام کرد: در برنامه اختتامیه هفتمین رویداد فن بازار سلامت از دانشگاه های علوم پزشکی برتر، برگزیدگان مسابقه دانشجویی، صندوق های پژوهش فناوری فعال  وسازمان های حامی در راستای تجاری سازی محصولات دانش بنیان تقدیر شد.

گفتنی است هفتمین رویداد فن بازار ملی سلامت از تاریخ 11 لغایت 12 دی 1401 در مرکز بین المللی همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

پایان مطلب//

 

 

 

 

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 9697
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید