• 1401/08/17 - 15:04
  • - تعداد بازدید: 617
  • - تعداد بازدیدکننده: 601
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
برای اولین بار در کشور انجام شد:

ترمیم پوست سوخته از طریق کشت سلول در دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشیار گروه جراحی پلاستیک و ترمیم دانشگاه علوم پزشکی ایران از انجام عمل ترمیم پوست بیماران سوختگی از طریق کشت سلول برای اولین بار در کشور خبر داد.

7215.mp3 ترمیم پوست سوخته از طریق کشت سلول در دانشگاه علوم پزشکی ایران

دکتر مصطفی ده مرده ای در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ترمیم پوست سوخته از طریق کشت سلول و روش سلول درمانی برای اولین بار در کشور  روز سه شنبه  هفدهم آبان 1401 در مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی شهید مطهری انجام شد.

وی با بیان اینکه عمل جراحی امروز مربوط به بیماری با سوختگی 50 درصد است، افزود: امیدوارم با نتایج خوب به دست آمده، بیماران با درصد سوختگی بالا هم از این روش بهره مند شوند.

رییس مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی شهید مطهری خاطرنشان کرد: روش سلول درمانی در مورد بیمارانی کاربرد دارد که پوست خود فرد برای درمان قابلیت ندارد.

وی گفت: همزمان با پیشرفت های حوزه سلول درمانی، با حمایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اقدامات خوبی در مرکز جامع سلول های بنیادی انجام شده که از آن جمله می توان به کشت سلول روی بیماران دچار آسیب های سوختگی اشاره کرد. 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه کشت سلول برای عمل امروز با همکاری مرکز رویان انجام شده که در کشور بی سابقه است، افزود: سلول کشت شده در مرکز رویان از پوست ختنه نوزاد گرفته می شود که پس از آماده سازی زخم بیمار در شرایط خاص، روی پوست ثابت ‌شده و رشد می کند.

ده مرده ای اعلام کرد: در آینده نزدیک برای همکاری در تمام زمینه های کشت سلول فراخوان می دهیم و در حال حاضر هم در زمینه درمان های سلولی ناحیه پوست، استخوان، چشم و ارتوپدی کار می کنیم که امیدوارم با حمایت بیشتر شاهد موفقیت های روزافزون در مرکز جامع سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی ایران باشیم.

پایان مطلب//

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 7215
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید