• 1401/06/08 - 16:00
  • - تعداد بازدید: 772
  • - تعداد بازدیدکننده: 767
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت:

مراکز مشاوره توسعه می یابد

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از توسعه مراکز مشاوره در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

4754.mp3 مراکز مشاوره توسعه می یابد
معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از توسعه مراکز مشاوره در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر عباس شیراوژن در افتتاحیه دومین پودمان آموزش تخصصی ویژه مسئولان و کارشناسان مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشورعنوان کرد: ویژگی دنیای مدرن در یک صد سال اخیر فردگرایی و محدود کردن افراد بوده که باعث افزایش مشکلات روان در جوامع شده است.
معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت ادامه داد: این مشکلات در حوزه روان با رشد فضای مجازی و همچنین شیوع کرونا، افزایش بیشتری یافت.
شیراوژن تصریح کرد: دانشگاه های علوم پزشکی به دلیل اینکه مخاطب اصلی آنان دانشجویان هستند و همچنین به دلیل طولانی بودن زمان تحصیل دانشجویان؛ مسلما نیاز بیشتری به دریافت خدمات مشاوره دارند.
وی افزود: براساس قانون، تکلیفی بر عهده وزارت بهداشت و علوم قرار گرفته است که باید مراکز مشاوره مبتنی بر سبک زندگی ایرانی اسلامی در دانشگاه ها راه اندازی شود، براین اساس مراکز مشاوره کنونی در دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور، تقویت و توسعه می یابد.
شیراوژن با اشاره به ضرورت ارائه خدمات مشاوره به رزیدنت ها و دستیاران گفت: مقوله ازدواج نیز از دغدغه های دانشجویان پزشکی محسوب می شود.
وی با اشاره به ترویج مثبت اندیشی در جامعه که هم اکنون این مقوله دچار بحران هایی شده است، افزود: یکی از رموز افراد موفق، مثبت اندیشی است، و باید این مسئله در بین دانشجویان بیشتر ترویج و تمرین شود.
دومین پودمان آموزش تخصصی ویژه مسئولان و کارشناسان مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به مدت سه روز؛ هشتم تا دهم شهریور 1401 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
پایان مطلب//
  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 4754
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
A. Ramezanpour
خبرنگار:

A. Ramezanpour

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید