• 1401/10/14 - 14:01
  • - تعداد بازدید: 479
  • - تعداد بازدیدکننده: 444
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

گرامی داشت روز تشکیل نهاد گزینش در دانشگاه علوم پزشکی ایران

مراسم گرامی داشت سالروز صدور فرمان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشکیل نهاد گزینش، همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

9779.mp3 گرامی داشت روز تشکیل نهاد گزینش در دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ به مناسبت فرا رسیدن 15 دی ماه و پاسداشت روز گزینش، مراسمی به همین منظور با حضور مسئولان حوزه وزارت و دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران برگزار شد.

دکتر رزاق بیات- رئیس هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی ایران در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره  شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی و بزرگ مردان محور مقاومت، گزارشی از عملکرد 9 ماه این حوزه ارائه و عنوان کرد: کارکنان هسته گزینش در این مدت برای برگزاری آزمون های استخدامی و تایید صلاحیت پرسنل ایثارگر مشمول قانون تبدیل وضعیت، بی وقفه تلاش کردند.

وی به آمار عملکرد افراد معرفی شده بر اساس نوع استخدام اشاره کرد و افزود: از اوایل فروردین لغایت دی 1401 در مجموع تعداد سه هزار و 972 نفر احراز صلاحیت شدند.

بیات با بیان این مطلب که هسته های گزینش در دانشگاه های علوم پزشکی جنبه ارشادی دارند، افزود: آمار عملکرد واحد تحقیقات بر اساس محل تحقیق بیش از هزار مورد و طبق آمار ارزیابی و مصاحبه در مجموع حدود هزار و 796 نفر برآورد شده که این موضوع نشان دهنده حجم بالای کار در این راستا است.

مدیر هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی ایران بیان کرد: طی 9 ماه سال جاری، حدود 149 جلسه صدور رای تشکیل و  82 درصد آراء صادره پذیرفته شده است.

وی با اشاره به فعالیت های فرابخشی هسته گزینش، تصریح کرد: تمام سعی ما، مذاکره ارشادی، راهنمایی و جذب پرسنل است.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمودعیسوی- مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: نقش اسطوره ها در طول تاریخ هر انقلاب، الهام بخش و هویت بخش است در نتیجه باید توجه کنیم تا این اسطوره ها تحریف نشوند.

وی به بیان ویژگی های سردارسپهبد شهید سلیمانی پرداخت و افزود: شهید قاسم سلیمانی برای کل مستضعفان جهان، اسطوره است بنابراین باید تلاش کنیم تا مکتب سلیمانی حفظ شود.

دکتر عبدالرضا پازوکی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در بخش دوم این برنامه اظهار کرد: انقلاب اسلامی در مدت 44 سال گذشته تا کنون، بحران ها و تهدیدات متعددی را پشت سر گذاشته است که باید از این فرصت ها برای شناسایی افرادی که همراه  نظام نیستند، استفاده و تصمیم گیری لازم در مورد آنها اخذ شود.

دکتر پازوکی ضمن تقدیر از زحمات کارکنان هسته گزینش، خاطر نشان کرد: در حوزه گزینش پرسنلی کمترین مشکل در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد، البته باید مسلح به سلاح روز باشیم و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی تکلیف خود را در امر گزینش و مسئولیت حفظ نظام ایفاء کنیم.

هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی ایران در جایگاه دوم دانشگاه های تیپ یک

در ادامه حسین مولایی رئیس اداره نظارت و ارزیابی اداره کل گزینش وزارت بهداشت اعلام کرد: بر اساس گزارش هیئت مرکزی، هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی ایران حدود 88/6 درصد کل پرونده ها را نظر دهی کرده  است و توانسته رتبه دوم را در سطح دانشگاه های تیپ یک کسب کند.

وی گفت:مدت زمان پاسخگویی در هسته گزینش، سه ماه است که در دانشگاه علوم پزشکی ایران، این مدت به نصف کاهش یافته است.

مولایی افزود: هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی ایران به طور متعادل عمل می کند و از افراط و تفریط می پرهیزد.

مداحی و روضه خوانی از دیگر بخش های مراسم گرامی داشت سالروز تشکیل نهاد گزینش روز چهارشنبه 14 دی 1401 در دانشگاه علوم پزشکی ایران بود.

پایان مطلب //

  • گروه خبری : آخرین اخبار
  • کد خبر : 9779
کپی لینک کوتاه:
کلمات کلیدی
مرضیه  رهنورد
خبرنگار:

مرضیه رهنورد

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید